Susumu RG1608P-1270-C-T5
RG1608P-1270-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1270-C-T5
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1270-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1270-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1270-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1270-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1270-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1270-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1270-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1270-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1270-C-T5
IC ADC 24BIT 8-CH 24-TSSOP datasheet.pdf
SSD 2GB 2.5" SATA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 90A D2PAK datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf