Susumu RG1608P-1273-C-T5
RG1608P-1273-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1273-C-T5
Brief Description
RES SMD 127KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1273-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1273-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1273-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1273-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1273-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1273-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1273-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1273-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1273-C-T5
HARNESS FR POLY WHT 3/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.402 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 100MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MICRO 51C S 6" YEL JACKS NI datasheet.pdf