Susumu RG1608P-131-P-T1
RG1608P-131-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-131-P-T1
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-131-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-131-P-T1
QUANTITY
RG1608P-131-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-131-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-131-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-131-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-131-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-131-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-131-P-T1
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ 8SO datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM2200 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 30A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 280K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf