Susumu RG1608P-1333-B-T5
RG1608P-1333-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1333-B-T5
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1333-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-1333-B-T5
QUANTITY
RG1608P-1333-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1333-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1333-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1333-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1333-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1333-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1333-B-T5
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 10MM datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 139VC SMAJ datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
500 TB SOCKET MATCH EO datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf