Susumu RG1608P-1373-C-T5
RG1608P-1373-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1373-C-T5
Brief Description
RES SMD 137KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1373-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1373-C-T5
QUANTITY
RG1608P-1373-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1373-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1373-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1373-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1373-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1373-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1373-C-T5
IC 4-BIT SYNC BIN CNTR 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD PLAYBACK ST7FLITE datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC46/X datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 133MA 2W datasheet.pdf
RES 99K OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf