Susumu RG1608P-1470-W-T5
RG1608P-1470-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1470-W-T5
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1470-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1470-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1470-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1470-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1470-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1470-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1470-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1470-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1470-W-T5
FIXED IND 22UH 800MA 370 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 70POS STR datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS VERT SINGLE datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO214AB datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf