Bourns Inc. CR0603-FX-3922ELF
CR0603-FX-3922ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3922ELF
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3922ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3922ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3922ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3922ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3922ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3922ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3922ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3922ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3922ELF
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
BARRIER BLK MARKER STRIP 11POS datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 992MA 211 MOHM datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
ANT LTE GPS/GLONASS 3IN1 ADH MNT datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MX150 RCPT 03 SIL 1820AWG DWIND datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
10UF 100V 6.3X11 85C RAD datasheet.pdf