Susumu RG1608P-154-W-T5
RG1608P-154-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-154-W-T5
Brief Description
RES SMD 150KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-154-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-154-W-T5
QUANTITY
RG1608P-154-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-154-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-154-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-154-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-154-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-154-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-154-W-T5
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 6.6A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 320.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Z-PACK 2MM HM TYPE A/B 95P datasheet.pdf