Susumu RG1608P-1542-W-T1
RG1608P-1542-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1542-W-T1
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1542-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-1542-W-T1
QUANTITY
RG1608P-1542-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1542-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1542-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1542-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1542-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1542-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-1542-W-T1
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
FILM ANTI REFLECT 9.74X7.32 5PC datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 510K OHM 0404 datasheet.pdf