Susumu RG1608P-1542-W-T5
RG1608P-1542-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1542-W-T5
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1542-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1542-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1542-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1542-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1542-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1542-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1542-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1542-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1542-W-T5
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/8 NPT 4-20MA datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3-PH EMC/RFI 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 50POS .3M datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 5W SMBJ datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC datasheet.pdf