Susumu RG1608P-1582-W-T5
RG1608P-1582-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1582-W-T5
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1582-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1582-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1582-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1582-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1582-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1582-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1582-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1582-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1582-W-T5
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
60838A111 WIRE STOP datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 06CKT datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 2.775K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 THRUHL datasheet.pdf
SW ROTARY 16POS .2" RA T/H WASH datasheet.pdf
GUIDE POST datasheet.pdf
DIODE AVALANCH 1KV 2.4A TO277A datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf