Vishay/Dale IHLP1616BZERR22M11
IHLP1616BZERR22M11 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP1616BZERR22M11
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 9A 7 MOHM SMD
Datasheet Download
IHLP1616BZERR22M11.pdf
Availability of IHLP1616BZERR22M11
QUANTITY
IHLP1616BZERR22M11 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP1616BZERR22M11
Internal Part NumberEIS-IHLP1616BZERR22M11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIHLP Inductor Series
Video FileIHLP® Power Inductor Saturation Current Performance Test
Featured ProductIHLP® Surface-Mount Power Inductors
PCN Design/SpecificationIHLP-1616BZ-01 (A1,L1) 11/Jul/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-1616BZ-11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating9A
Current - Saturation9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant158MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP1616BZERR22M11
Related LinksIHLP1616B, IHLP1616BZERR22M11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP1616BZERR22M11 Details Description
Related parts for IHLP1616BZERR22M11
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE 12COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LPP 5.08/90/24 OG datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 68POS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf