Susumu RG1608P-1780-W-T1
RG1608P-1780-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1780-W-T1
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1780-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-1780-W-T1
QUANTITY
RG1608P-1780-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1780-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1780-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1780-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1780-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1780-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-1780-W-T1
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 300A 2TOWER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
64-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf