Susumu RG1608P-1781-W-T5
RG1608P-1781-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1781-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1781-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1781-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1781-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1781-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1781-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1781-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1781-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1781-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1781-W-T5
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.3A 36 MOHM SMD datasheet.pdf