Susumu RG1608P-1821-D-T5
RG1608P-1821-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1821-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1821-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-1821-D-T5
QUANTITY
RG1608P-1821-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1821-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1821-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1821-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1821-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1821-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1821-D-T5
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOD INLET/MED FILTER 10A PNL datasheet.pdf
IC PWR MGMT FOR LI-ION SYS 32-QF datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 0.145A SC89 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
MINICOAX HOLDER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 12A 480VAC datasheet.pdf