Susumu RG1608P-1821-W-T5
RG1608P-1821-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1821-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1821-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1821-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1821-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1821-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1821-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1821-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1821-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1821-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1821-W-T5
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 R/A datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
CONN JUMPER SHORTING 2MM GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SOP28 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RED RND FLAT BLUE BLUE DIFF TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf