Susumu RG1608P-2102-B-T1
RG1608P-2102-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2102-B-T1
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2102-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-2102-B-T1
QUANTITY
RG1608P-2102-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2102-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2102-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2102-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2102-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2102-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2102-B-T1
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE BLUE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 2 OHM 50W 1% TO221 datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN 3.81 TTPV-3 TB100 BK datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf