Susumu RG1608P-221-B-T5
RG1608P-221-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-221-B-T5
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-221-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-221-B-T5
QUANTITY
RG1608P-221-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-221-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-221-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-221-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-221-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-221-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-221-B-T5
RES 3.16K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIMM 184POS STR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL29009 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 2.7V SOT23 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7195 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION CONN datasheet.pdf
COUPLER HYBRID 2000-2300MHZ 10DB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf