Susumu RG1608P-221-W-T5
RG1608P-221-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-221-W-T5
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-221-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-221-W-T5
QUANTITY
RG1608P-221-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-221-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-221-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-221-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-221-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-221-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-221-W-T5
SWITCH SLIDE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TRANS NPN 350V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 50-160A datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AS1337A/B datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 0603 datasheet.pdf