Susumu RG1608P-2211-C-T5
RG1608P-2211-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2211-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2211-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2211-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-2211-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2211-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2211-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2211-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2211-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2211-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2211-C-T5
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1.8KV 110A DO203 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 182 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
GATOR WRAP 2" BLACK 25' datasheet.pdf
JT 12C 8#20 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
4700UF 63V 22X50 datasheet.pdf