Susumu RG1608P-2211-P-T1
RG1608P-2211-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2211-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2211-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-2211-P-T1
QUANTITY
RG1608P-2211-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2211-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2211-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2211-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2211-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2211-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2211-P-T1
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO204AC datasheet.pdf
IC FPGA 490 I/O 1156BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
HI-TEMP,M12,2WIRE,NO,NO-POL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 1.8MM 12-24VDC datasheet.pdf
HVY DUTY POWER CORD ADAPTER 6" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 5% 630 VDC RADI datasheet.pdf