Susumu RG1608P-2260-C-T5
RG1608P-2260-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2260-C-T5
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2260-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2260-C-T5
QUANTITY
RG1608P-2260-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2260-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2260-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2260-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2260-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2260-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2260-C-T5
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
DAC 10BIT SGL SPI 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 36SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SERIAL/PARALLEL EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 70A datasheet.pdf