Susumu RG1608P-2321-W-T1
RG1608P-2321-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2321-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2321-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-2321-W-T1
QUANTITY
RG1608P-2321-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2321-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2321-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2321-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2321-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2321-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2321-W-T1
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 125.5UM datasheet.pdf
RES 698K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 PG21 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.3W DO41 datasheet.pdf