Susumu RG1608P-2433-W-T1
RG1608P-2433-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2433-W-T1
Brief Description
RES SMD 243KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2433-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-2433-W-T1
QUANTITY
RG1608P-2433-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2433-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2433-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2433-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2433-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2433-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2433-W-T1
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOD WI-9C 16MB 4MB FLASH 25PK datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 100' datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 1800 UH 25% datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf