Susumu RG1608P-244-C-T5
RG1608P-244-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-244-C-T5
Brief Description
RES SMD 240KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-244-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-244-C-T5
QUANTITY
RG1608P-244-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-244-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-244-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-244-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-244-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-244-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-244-C-T5
DIODE ZENER 3.6V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf