Susumu RG1608P-2802-D-T5
RG1608P-2802-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2802-D-T5
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2802-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-2802-D-T5
QUANTITY
RG1608P-2802-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2802-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2802-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2802-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2802-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2802-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2802-D-T5
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
THERM NTC 10KOHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BRIDGE SPI/I2C 16-TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 55VWM 98VC SMCJ datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT ADH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 200A SOT227 datasheet.pdf