Texas Instruments THS3001HVIDGNR
THS3001HVIDGNR picture photo
Mfg. Part Number
THS3001HVIDGNR
Brief Description
IC OPAMP CFA 1.75GHZ 8MSOP
Datasheet Download
THS3001HVIDGNR.pdf
Availability of THS3001HVIDGNR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
THS3001HVIDGNR Order Process
Ship out your order
Specifications of THS3001HVIDGNR
Internal Part NumberEIS-THS3001HVIDGNR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Output Type-
Slew Rate6500 V/µs
Gain Bandwidth Product1.75GHz
-3db Bandwidth420MHz
Current - Input Bias2µA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply6.9mA
Current - Output / Channel120mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)9 V ~ 37 V, ±4.5 V ~ 18.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THS3001HVIDGNR
Related LinksTHS3001, THS3001HVIDGNR Datasheet, Texas Instruments Distributor
THS3001HVIDGNR Details Description
Related parts for THS3001HVIDGNR
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 5V .050 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
BATTERY CLIP 2 A/AA SNAP ON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2725-A datasheet.pdf
CONSTRUCTION GRD 1-1/2 NECK ZINC datasheet.pdf
RES 357K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 18.4320MHZ CMOS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf