Susumu RG1608P-303-C-T5
RG1608P-303-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-303-C-T5
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-303-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-303-C-T5
QUANTITY
RG1608P-303-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-303-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-303-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-303-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-303-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-303-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-303-C-T5
IC SUPERVISOR CPU 128K EE 8TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.7A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
20+20 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
WAVESURFER XS SERVICE MANUAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPOT LIGHT WM WHT 5W 12VDC datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf