Susumu RG1608P-3092-W-T1
RG1608P-3092-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3092-W-T1
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3092-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-3092-W-T1
QUANTITY
RG1608P-3092-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3092-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3092-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3092-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3092-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3092-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-3092-W-T1
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MODULATOR/DEMODULATOR 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 12A TO268 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8DFN datasheet.pdf