Susumu RG1608P-3323-D-T5
RG1608P-3323-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3323-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3323-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-3323-D-T5
QUANTITY
RG1608P-3323-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3323-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3323-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3323-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3323-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3323-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3323-D-T5
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 125MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 600VAC/VDC 5AG datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR RECT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 17POS datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CUTTERS W/RETURN SPRING 5.0" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf