Susumu RG1608P-3570-D-T5
RG1608P-3570-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3570-D-T5
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3570-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-3570-D-T5
QUANTITY
RG1608P-3570-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3570-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3570-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3570-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3570-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3570-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3570-D-T5
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 15NS 80-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 800MA 640 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf