Susumu RG1608P-3651-C-T5
RG1608P-3651-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3651-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3651-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3651-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-3651-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3651-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3651-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3651-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3651-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3651-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3651-C-T5
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI+ 1-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADP1882 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LM9061 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 14KV SCREW datasheet.pdf