Susumu RG1608P-3651-D-T5
RG1608P-3651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3651-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3651-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-3651-D-T5
QUANTITY
RG1608P-3651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3651-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3651-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3651-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3651-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3651-D-T5
CONN HEADER 37POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 ANALOG datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
CONN FFC VERT 4POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC FILTER COMMON MODE ESD WDFN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf