Susumu RG1608P-3652-C-T5
RG1608P-3652-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3652-C-T5
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3652-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3652-C-T5
QUANTITY
RG1608P-3652-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3652-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3652-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3652-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3652-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3652-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3652-C-T5
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 340MA 3 OHM TH datasheet.pdf
MODULE AC CONTROL 800V ECO-PAC1 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 48SSOP datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 10A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf