Susumu RG1608P-3832-C-T5
RG1608P-3832-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3832-C-T5
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3832-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3832-C-T5
QUANTITY
RG1608P-3832-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3832-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3832-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3832-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3832-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3832-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3832-C-T5
DIODE ZENER 3.9V 3W SMB datasheet.pdf
CONV DC-DC 30W 48VIN 5V POS-EN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 76.7A LFPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 342MA 113 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LENS ROUND 1 POS 18.86MM D 4.66M datasheet.pdf
IC LATCH D-TYPE datasheet.pdf
762MM EURO PLUG RA 7CGRN datasheet.pdf
1000UF 10V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf