Susumu RG1608P-3832-D-T5
RG1608P-3832-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3832-D-T5
Brief Description
RES SMD 38.3KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3832-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-3832-D-T5
QUANTITY
RG1608P-3832-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3832-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3832-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3832-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3832-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3832-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3832-D-T5
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HI-SPEED DUAL 160POS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP PLAST SHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 24-48V 2A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 156A ISOPLUS247 datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf