Susumu RG1608P-4021-C-T5
RG1608P-4021-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4021-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4021-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4021-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4021-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4021-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4021-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4021-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4021-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4021-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4021-C-T5
IC VIDEO SWITCH 2-IN/1-OUT 16DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 450MA 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 500MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf