Susumu RG1608P-4122-C-T5
RG1608P-4122-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4122-C-T5
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4122-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4122-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4122-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4122-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4122-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4122-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4122-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4122-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4122-C-T5
RES CHAS MNT 0.2 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE IEC 8A datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
LAMP NEON WIRE TERMINAL NE-81 datasheet.pdf
RES 196 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS SCKT,RA-PLUG 300MM datasheet.pdf