Susumu RG1608P-4221-P-T1
RG1608P-4221-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4221-P-T1
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4221-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-4221-P-T1
QUANTITY
RG1608P-4221-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4221-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4221-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4221-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4221-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4221-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-4221-P-T1
CONN EDGECARD 90POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC AMP DUAL BRIDGE POWERSO36 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 4245 RF SWITCH datasheet.pdf
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 3W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 4POS 3.66M 16AWG datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 49POS datasheet.pdf