Susumu RG1608P-4420-B-T1
RG1608P-4420-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4420-B-T1
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4420-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-4420-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4420-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4420-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4420-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4420-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4420-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4420-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-4420-B-T1
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V datasheet.pdf
CONN DIN MALE PLUG 4POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SO datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COMPILER MIKROPASCAL PRO PIC datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf