Susumu RG1608P-4531-C-T5
RG1608P-4531-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4531-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4531-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4531-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4531-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4531-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4531-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4531-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4531-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4531-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4531-C-T5
RES ARRAY 3 RES 680K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 9V 222MA 12SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 4MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 3-AAA SLDR LUGS datasheet.pdf
IC CLOCK GEN MPEG W/VCXO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
KIT WALL MOUNTING BRACKET BLACK datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MINIFIT JR RA SR/PEG TIN 4CKT datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 12W datasheet.pdf