Susumu RG1608P-4870-W-T5
RG1608P-4870-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4870-W-T5
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4870-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-4870-W-T5
QUANTITY
RG1608P-4870-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4870-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4870-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4870-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4870-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4870-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4870-W-T5
CONN SOCKET 22POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.96MM R/A GOLD datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 2.2" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABINET STEEL 10.7X48.1X60.1 GRY datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
MC6 PWR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
SW MINI SPST-NO HNG LEVER 250V datasheet.pdf