Susumu RG1608P-4871-C-T5
RG1608P-4871-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4871-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4871-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4871-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4871-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4871-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4871-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4871-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4871-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4871-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4871-C-T5
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 90A D2PAK datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB K8TM 56-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 2.5A 6-SOP datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 67MA OUT datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf