Susumu RG1608P-6190-P-T1
RG1608P-6190-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6190-P-T1
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6190-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-6190-P-T1
QUANTITY
RG1608P-6190-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6190-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6190-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6190-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6190-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6190-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-6190-P-T1
IC OPAMP GP 450MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 910 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IC FPGA 132 I/O 225CSPBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf