Susumu RG1608P-64R9-W-T1
RG1608P-64R9-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-64R9-W-T1
Brief Description
RES SMD 64.9OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-64R9-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-64R9-W-T1
QUANTITY
RG1608P-64R9-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-64R9-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-64R9-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-64R9-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-64R9-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-64R9-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-64R9-W-T1
BOARD TERMINAL TURRET 7POS datasheet.pdf
TRANSMITTER FIBER OPTIC 8MBPS datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 38 POS .217 SMD datasheet.pdf
CONN TERMINAL SLEEVE BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PMODJSTK TWO AXIS JOYSTICK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf