Susumu RG1608P-681-W-T5
RG1608P-681-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-681-W-T5
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-681-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-681-W-T5
QUANTITY
RG1608P-681-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-681-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-681-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-681-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-681-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-681-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-681-W-T5
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14-SOIC datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN CABLE STRAIGHT 2M FOR E2FM datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 267MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 2A SOT-363 datasheet.pdf