Susumu RG1608P-6812-B-T5
RG1608P-6812-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6812-B-T5
Brief Description
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6812-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-6812-B-T5
QUANTITY
RG1608P-6812-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6812-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6812-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6812-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6812-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6812-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6812-B-T5
CONN MCX JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0404 datasheet.pdf
TRANSF 10/100B-T 1PORT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .600A datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT, SEATING TOOL, ZSFP+, 2X5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 36A SO8FL datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 250VAC datasheet.pdf