Susumu RG1608P-7320-C-T5
RG1608P-7320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7320-C-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7320-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-7320-C-T5
QUANTITY
RG1608P-7320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7320-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7320-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-7320-C-T5
CONN SOCKET PLCC 20POS TIN datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3.6A AXIAL datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 1KEY SOT23-6 datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 1.2X0.2 MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CLNR FLR NTRL STTGRD 2.5GAL BOX datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf