Susumu RG1608P-752-C-T5
RG1608P-752-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-752-C-T5
Brief Description
RES SMD 7.5KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-752-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-752-C-T5
QUANTITY
RG1608P-752-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-752-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-752-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-752-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-752-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-752-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-752-C-T5
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 23POS datasheet.pdf
SITE LIC VID/IMAGE PROCESS PACK datasheet.pdf
2MM HDM BP O PF 30AU GF 72CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
SL SMD VERT SHRD HDR GOLD 4POS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf