Susumu RG1608P-7870-P-T1
RG1608P-7870-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7870-P-T1
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7870-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-7870-P-T1
QUANTITY
RG1608P-7870-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7870-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7870-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7870-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7870-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7870-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-7870-P-T1
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.7A 239.2 MOHM datasheet.pdf
KIT GASKET FOR 1592 T CASE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 60A D3 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RCM3720 W/MOUNTING HOLES datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP datasheet.pdf